Фізіотерапевтичні процедури передбачають використання малих доз того чи іншого фізичного фактору. Це виключає можливість передозування або негативного впливу на органи і системи. Крім того, в тих випадках, коли використовувати медикаменти не можна через наявність протипоказань, фізіотерапія використовується без страху та ризику. Центр здоров’я «Жайворонок» використовує техніку BTL яка є одним з основних світових виробників медичного обладнання.
Центр здоров’я оздоровчого комплексу «Жайворонок»
це сучасний центр який в основному базується на фізіотерапії, а також пропонує карбоксітерапію, та термальні (бальнеологічні) ванни.
В нашому «Центрі здоров’я» ви можете отримати такі фізіотерапевтичні процедури:
А також термальні ванни (бальнеологічні) які є справжньою гордістю оздоровчого комплексу «Жайворонок» і його родзинкою є термальна вода. Вона має унікальні оздоровчі та лікувальні властивості, які чудово поєднуються із фізіотерапевтичними процедурами. Такий ефект досягається за рахунок того, що термальні ванни заповнюються природною мінеральною водою безпосередньо з термальних свердловин і температура якої складає 36.6 градусів цельсія.
Магнітотерапія BTL
Магнітотерапія – фізіотерапевтичний метод лікування, завдяки якому відбувається вплив магнітного поля на тканини людини. Магнітотерапія здійснюється на сучасному обладнанні BTL. Апарат генерує імпульсне та постійне магнітне поле зі спеціальною FMF технологією (технологія сконцентрованого магнітного поля).
Після 5-10 сеансів високоінтенсивної магнітотерапії BTL 87% пацієнтів відзначають значне зменшення больових відчуттів.Ударно-хвильова терапія БТЛ
Ударно-хвильова терапія є одним з найбільш ефективних методів лікування захворювань опорно-рухового апарату і хронічних болів м’яких тканин. Проводиться за допомогою апарату BTL -6000 SWT TOPLINE, виробленого у Великобританії!
Ударно-хвильова терапія покращує рухливість суглобів, прискорює і стимулює кровообіг в пошкоджених тканинах, сприяє руйнуванню і виведенню відкладень солей, покращує мікроциркуляцію і знімає больові відчуття вже під час першого сеансу лікування. Це найбільш ефективний фізіотерапевтичний метод лікування за допомогою акустичних хвиль, без оперативного втручання. Акустична хвиля передає великий потік енергії в хворобливу область. Даним апаратом генерується радіальна хвиля (м’якша ударно-хвильова терапія), розроблена для поверхневого лікування.
Електротерапія BTL: принцип дії, застосування, переваги та протипоказання
Електротерапія – один із функціональних розділів апаратної фізіотерапії. Прилади для електротерапії марки BTL відрізняються якістю та сучасним дизайном. Це сучасне обладнання, що відповідає міжнародним стандартам.
Електротерапія проводиться за допомогою апарата BTL, що генерує постійні або імпульсні струми різної частоти. Вони впливають на тканини, викликаючи такі ефекти:
- запускаються оздоровчі реакції;
- організм швидше відновлюється після травм;
- покращення трафіку тканин.
Прилад генерує більше 200 видів струмів , наприклад:
- діадинамічні;
- імпульсні;
- гальванічні;
- фарадичні та ін.
Апарати, що генерують високочастотний та низькочастотний струм, використовуються у різних медичних напрямках:
- для зменшення болю після переломів, забитих місць, а також при радикуліті, остеохондрозі;
- з метою лікування соматичних захворювань ШКТ, сечостатевих органів, серця, судин;
- для виведення кінцевих продуктів обміну речовин із клітин;
- у косметології, наприклад, для видалення пігментних плям, з метою омолодження та ін.
Ультразвукова терапія: механізм дії, сенс методу, показання та протипоказання
Ультразвукова терапія BTL – це дія з лікувальною та профілактичною метою на організм людини механічних коливань ультрависокої частоти. Їхнє проникнення поширюється на глибину до 6 см, викликаючи зміни, що зумовлюють цілющий ефект.
Лікування ультразвуком тісно пов’язане з діями, які він робить на тканині:
мікромасаж – механічну хвилю можна порівняти з клітинним масажем (вплив на клітинному рівні). Вона сприяє руху міжтканинної та внутрішньотканинної рідини, прискорює обмінні процеси, стимулює функціонування органів;
утворення та виділення теплової енергії призводить до активізації біохімічних реакцій та дифузних процесів, поліпшення мікроциркуляції, стимулювання синтезу необхідних організму речовин.
Ультразвук допомагає глибокому проникненню лікарських речовин у тканини (ультрафонофорез). Без його впливу мазі, розчини проникають не більше ніж на 0,15 – 0,2 см, а з ультразвуком – на 2-5 см. Переважно використовуються мазі, наприклад, чудово поєднується ультрафонофорез із гідрокартизоном. Лікарська речовина виявляється в тканинах за годину, а через 10 годин концентрація препарату досягає максимального вмісту. Його дія триває кілька діб. Таким чином, терапевтичний ефект від препарату посилюється, при цьому на побічні ефекти ця властивість ультразвуку не поширюється.
Лазеротерапія – ЛАЗЕР ВИСОКОЇ ІНТЕНСИВНОСТІ
Технологія лазера високої інтенсивності (HIL) заснована на широко відомій низькоінтенсивній лазерній терапії. Висока потужність і можливість вибору оптимальної довжини хвилі дозволяє досягти глибокого проникнення тканини. Лазер високої інтенсивності – це потужний і не викликає звикання спосіб усунення болю. Природний процес передачі енергії (біостимуляція та фотомеханічний ефект) допомагає прискорити загоєння та регенерацію. HIL особливо ефективний у лікуванні спортивних травм, таких як розтягнення м’язів і зв’язок, та болю в спині, спричинених міжхребцевою грижею або травмами шийного відділу.
Лазер високої інтенсивності може використовуватися у двох режимах – імпульсному та безперервному. Ці режими по-різному впливають на тканини та дають різні ефекти. До них входять біостимуляція, зменшення больових відчуттів, протизапальний та тепловий ефекти, а також міорелаксація.
- Аналгетичний ефект
- Стимуляція мікроциркуляції
- Протизапальний ефект
- Біостимуляція
- Термічний ефект
- Розслаблення м’язів.
Карбоксітерапія (від фрази «carboxy therapy»)
являє собою сучасну методику для омолодження і оздоровлення шкіри. Метод не має аналогів і вважається одним з найефективніших, безболісних в своєму роді. З його допомогою можна не просто відновити природний зовнішній вигляд шкірних покривів, але і позбутися від застійних процесів в тканині шкіри і різних трофічних порушень.
Процедуру також часто називають пневмоакупунктурою і в її рамках проводиться введення в організм людини вуглекислого газу в особливій концентрації. Така терапія дозволяє:
- нормалізувати колір, підвищити тонус шкіри і її пружність;
- розгладити зморшки на шиї, обличчі, в області декольте;
- зміцнити ділянки шкіри, які обвисли (руки, живіт, підборіддя);
- у косметології, наприклад, для видалення пігментних плям, з метою омолодження та ін.
- надати ліполітичний ефект на відкладення жиру;
- прибрати рубці після хірургічних і пластичних втручань;
- позбавити область навколо очей від темних кіл;
- ефективно боротися з целюлітом.
- у косметології, наприклад, для видалення пігментних плям, з метою омолодження та ін.
Після проходження повного курсу терапії спостерігаються такі ефекти:
- помітно поліпшується якість і структура епітелію;
- повністю зникають дрібні зморшки, а великі стають ледве помітними;
- овал обличчя «випрямляється» — стає більш чітким;
- зникають не тільки темні кола, а й «мішки» під очима;
- стає практично непомітною пігментація шкіри;
- сальні залози починають працювати з нормальною інтенсивністю;
- проходять застійні явища і набряки.
Уколи з вуглекислим газом мають наступні переваги перед альтернативними методиками лікування:
- в процесі проведення карбоксітерапії пацієнт майже нічого не відчуває;
- після процедури немає потреби проходити реабілітацію і відновлення;
- немає ніяких обмежень за віком, так як методика відрізняється ще й безпекою;
- перший ефект можна відчути буквально після 1-2-х процедур;
- якщо немає протипоказань, не доведеться чекати ніяких ускладнень;
- вуглекислий газ швидко виводитися з організму через легені і нирки.
Зрозуміло, процедура не здатна повністю позбавити людину від будь-якого захворювання, якщо крім неї пацієнт не проходить ніякого іншого лікування. Тому доктори завжди призначають газові ін’єкції в рамках комплексної терапії, разом з іншими лікувальними заходами.
Пневмоакупунктура в 99% випадків призначається пацієнтам, які страждають від найрізноманітніших недуг і естетичних проблем шкіри. Але ефективність методика показує також при:
ХРОНІЧНИХ БОЛЯХ В СУГЛОБАХ, ЯКІ СУПРОВОДЖУЮТЬСЯ ДЕГЕНЕРАТИВНИМИ ПЕРЕТВОРЕННЯМИ: АРТРИТ, ОСТЕОХОНДРОЗ, МІЖХРЕБЦЕВА ГРИЖА; НЕДУГАХ СЕРЦЕВО-СУДИННОЇ СИСТЕМИ; ЗАХВОРЮВАННЯХ ШЛУНКОВО-КИШКОВОГО ТРАКТУ; БОЛЮ НЕЯСНОГО ПОХОДЖЕННЯ; ПОРУШЕННЯХ В РОБОТІ М’ЯЗІВ: АТРОФІЯ, МІОЗИТ; ЗАХВОРЮВАННЯХ ВЕН; НЕПРАВИЛЬНІЙ РОБОТІ РЕПРОДУКТИВНОЇ СИСТЕМИ; ЦЕЛЮЛІТІ; РУБЦЯХ, ШРАМАХ, НАБРЯКАХ І ІНШИХ ДЕФЕКТАХ НА ШКІРІ.Як і у всіх терапевтичних методик, у газових ін’єкцій є свої плюси і мінуси. Тому, крім прямих показань до проведення пневмоакупунктури, у неї є і ряд протипоказань.
Коли процедуру проводити заборонено:
ПРИ ГОСТРИХ ІНФЕКЦІЙНИХ УРАЖЕННЯХ ВНУТРІШНІХ ОРГАНІВ; ПІД ЧАС ЗАГОСТРЕННЯ БУДЬ-ЯКИХ ДЕРМАТОЛОГІЧНИХ НЕДУГ; В ПЕРІОД ВИНОШУВАННЯ ДИТИНИ І ПІД ЧАС ГОДУВАННЯ ГРУДЬМИ; ПРИ ЕПІЛЕПСІЇ; ПРИ ВІДКРИТИХ РАНАХ, ПЕРЕЛОМАХ, ГАНГРЕНИ; ПРИ ГОСТРІЙ НИРКОВІЙ НЕДОСТАТНОСТІ.У всіх інших випадках процедура абсолютно безпечна для організму людини і дозволяє швидко позбутися від вищеописаних проблем.
Термальні ванни (бальнеологічні)
Справжньою гордістю оздоровчого комплексу «Жайворонок» і його родзинкою є термальна вода. Вона має унікальні властивості. Такий ефект досягається за рахунок того, що термальні ванни заповнюються природною мінеральною водою безпосередньо з термальних свердловин.