ВИННИЙ ПОГРІБ


Під час перебування в оздоровчому комплексі “Жайворонок” у Вас буде унікальна можливість
відвідати знаменитий винний погріб, висічений в скелі

Винний підвал “Жайворонок” запрошує до співпраці тур операторів та екскурсоводів.

За детальною інформацією звертайтеся за номером телефона +3 8(099) 407 256

Розташувався погріб з правого боку від заїзду, там де знаходиться ресторан – знайти його буде дуже легко.

Похід в винний погріб стане для Вас приємною дегустацією напоїв з відмінною витримкою. Адже БЕРЕГІВСЬКЕ виноробство сягає своїм корінням в далеке минуле. Сам погріб був створений ще в XVI столітті, і ми й досі дотримуємося традицій у виготовленні закарпатського вина, в чому Ви зможете переконатися особисто.

Відвідувачам пропонується широкий вибір напоїв – витримані вина в бочках допоможуть поринути в часи могутніх королів і відомих гетьманів, а молоде вино дозволить оцінити сучасне виноробство. Берегівські винороби використовують унікальні методики, що дає їм можливість створювати неповторні напої, які не зустрінеш більше ніде.

Дегустаційний зал оформлений в незабутньому етнічному стилі, який налаштовує на те, щоб спробувати вино.

Цінителям справжніх шляхетних напоїв випаде можливість ознайомитися з рідкісними закарпатськими сортами вин, смачними настоянками з насиченим смаком.

Завдяки зручному розташуванню погребу в скелі Ви завжди можете розраховувати на прохолодне вино, адже там, за природніх умов, весь час підтримується необхідна температура 12-13° C.

Відвідати винний погріб можуть всі бажаючі – проживати в готелі необов’язково. Приходьте до нас, щоб ознайомитися з виноробними традиціями Закарпаття!

Ми чекаємо Вас з 10:00 по 22:00. Деталі за телефоном +38 095 033 49 43.

ВИННА КАРТА


Пропонуємо тільки ексклюзивні (крафтові) вина, які можна придбати лише в винному погребі комплексу “Жайворонок”

Wine list 04 2021

Винний погріб в Берегово – найкращі традиції виноробства

Дегустація вина Закарпаття: погріб та дегустаційна зала

Урізноманітнити свій відпочинок Ви зможете, відвідавши Винний погріб Берегово на Закарпатті. Виноробна культура Закарпаття має довгу історію. Перші документальні свідчення про виноградарство в регіоні датуються XI століттям, але вчені знаходять підтвердження тому, що виноград тут почали вирощувати ще в VIII столітті до нашої ери. Закарпатські виноградники періодично знищували, але місцеві жителі відроджували традиційне   ремесло. Сьогодні Закарпаття і особливо район Берегово – це визнаний в Україні центр виноробної культури.  Велику цікавість для туристів з усього світу мають Винні погреби Закарпаття тури екскурсії в які пропонуються багатьма туристичними агентствами.

 

Дегустація вина Берегово

Дегустаційний старовинний погріб відноситься до оздоровчого комплексу “Жайворонок”  і знаходиться в місті Берегово, недалеко від  замку Шенборна (Берегівського вин заводу).  Винний зал може прийняти до 50 відвідувачів. Завітати до 300-річного винного льоху, який вирубаний прямо в скелі – це незабутнє враження. Тут гостям пропонується продегустувати відомі берегівські вина і дуже смачні сири. Дегустація вина Берегово супроводжується цікавою екскурсією, під час якої Ви дізнаєтесь про культуру виноробства та особливості створення вина. Саме тут можна відчути неповторний колорит і відданість традиціям виноробства, які полягають у використанні старовинних інструментів для чавлення винограду. Берегівські вина зберегли давні технології, а процеси окислення та бродіння відбуваються також як і багато століть тому.

Етнічний дизайн залу для дегустацій дозволить комфортно розташуватись і поринути у атмосферу невимушеного відпочинку та розслаблення. Насичені різноманітні смаки напоїв, що поступово розкриваються,  будуть гідно оцінені любителями вин. У винах можна відчути ноти вишні, чорносливу, смородини та навіть шоколаду. В них гармонійно поєднуються фруктові чи квіткові аромати. Насичений смак міцних витриманих вин та легкість молодих напоїв залишить неймовірний посмак. Тож, якщо Ви бажаєте замовити сиро-винний тур Закарпаття чи мрієте відвідати місце, що зберігає давні традиції та колорит – дегустаційний погріб «Жайворонок» завжди чекає на вас!

 

Правила дегустації вина

Для вина дуже важлива температура за якої воно споживається та зберігається. Для легких сухих вин – 10-12 ° С,  10-14 ° С для червоного;  для міцних вин 16-18 ° С; для десеpтних і лікеpних вин 18-20 ° С.

Зазвичай дегустація починається з сухих ігристих вин, білих легких вин, потім переходить до білих міцніших, потім до рожевих, після чого до червоних легких, потім до червоних міцних.  Якщо ви пробуєте солодке вино – воно повинно обов’язково йти останнім. Якщо планується дегустація вин з різних країн, то рекомендується починати з Франції, потім перейти до Італії і завершити винами Нового Світу.

На сприйняття вина чинять негативний вплив продукти та напої, що залишають довгий посмак: кава, шоколад, сигаpети , цукерки з ментолом і лікеpом, жувальна гумка, гостра їжа тощо. Найпростіший спосіб нейтралізувати вплив усього перерахованого вище – це з’їсти продукт, який абсорбує смаки, наприклад хліб, або прополоскати рот водою. Що стосується посуду, келих повинен бути з простого скла, безбарвним та прозорим  (щоб гідно оцінити колір вина), не рекомендується використовувати грановані,  кришталеві  склянки.

Існує 4 традиційно відомих смаків: солодкість, гіркота, кислота і солоність. Всі вони присутні у вині, за винятком солоності. Таким чином, спирт і цукор відповідають за солодкість вина.  Яблучна, молочна і лимонні кислоти дають відчуття кислотності вина, а деякі таніни викликають у роті відчуття гіркоти. Правильно продегустувати вино – це значить зрозуміти, як ці смаки взаємодіють один з одним.

Оцінюючи колір вина, найчастіше говорять про його інтенсивність: чим більш він насичений, тим багатше вино. Таким чином, проводять залежність якості вина від його кольору. За кольором вина можна також судити про його вік. Так, колір молодого вина буде мати зеленуваті відблиски, а зріле вино набуватиме солом’яні відтінки. Що стосується молодих червоних вин, вони мають колір з фіолетовим відтінком, а колір більш зрілих вин буде відрізнятися помаранчевими нюансами. Щоб правильно оцінити колір вина, слід злегка нахилити келих.