Користь термальної води – лікувальна альтернатива морю

21 Квітня, 2022
Отримати консультацію

Отримати консультацію

Термальна вода Закарпаття – це справжня знахідка для лікування різноманітних хвороб та загального оздоровлення організму без ліків та довготривалих процедур. Користь термальної води обумовлена збалансованим хімічним складом. Дивовижне поєднання сполук неможливо відтворити штучно, тому цінність таких джерел дуже висока. Вода містить йод, хлориди, магній, калій, фтор, амоній, гідрокарбонати, кальцій, сірководень та оксид кремнію. Біохімічний вплив води активізує всі метаболічні процеси в клітинах організму, насичує його макро і мікро елементами та зміцнює бар’єрну функцію.

ТЕРМАЛЬНІ ВОДИ ЗАКАРПАТТЯ ТА ЇХ ОСОБЛИВОСТІ

Користь термальної води та загалом її хімічний склад залежить від місцевості та глибини свердловини. На Закарпатті розташовано біля 50 термальних джерел, найпопулярніші з яких знаходяться в м. Берегово. Тут теплі гейзери насичені найкориснішими сполуками долають відстань 1200-1500 м перш ніж потрапити на поверхню. Температура води при цьому на гирлі становить 56-58 градусів і не вимагає спеціального підігріву. Завдяки тому, що вода з термальних джерел не оброблюється штучно, вона зберігає всі лікувальні властивості та дуже широко використовується як додаткова терапія. Висока мінералізація води до 24% допомагає знищувати бактерії та є несприятливим середовищем для багатьох шкідливих мікроорганізмів.

КОРИСТЬ ТЕРМАЛЬНОЇ ВОДИ

Хімічний склад термальної води Берегівщини сформувався в наслідок вулканічної активності та магматичних інтрузій. Лікувальні властивості термальної води використовували ще древні римляни, а сучасні лабораторні дослідження лише підтвердили її користь для здоров’я. Термальні джерела корисні для зміцнення імунітету, лікування нервової системи, хронічної втоми, опорно – рухового апарату, серцево-судинної системи та широко використовуються у косметологічній практиці. Вода має особливий вплив на шкіру і покращує її загальний стан. В багатьох спа-салонах регіону вам запропонують саме процедури з термальною водою.

ПОКАЗАННЯ ТА ПРОТИПОКАЗАННЯ ДЛЯ ВІДВІДУВАННЯ ТЕРМАЛЬНИХ ДЖЕРЕЛ

Як будь-які ліки термальна вода має свої показання та протипоказання. Води показані для людей, що мають серцево-судинні захворювання без ускладнень, патологію центральної та периферичної нервової системи, захворювання рухового апарату, суглобів. Термальні води корисні при реабілітації після операцій, інсультів. Якщо ви маєте серйозне захворювання, обов’язково попередньо порадьтесь з лікарем, тому що єдиної панацеї не існує і кожен організм має свої особливості.  Основні протипоказання для відвідування термальних джерел – це гіпертонічна хвороба 3-4 ступеня, патології судинної системи на пізніх стадіях, важкі серцеві хвороби. Якщо ви сумніваєтесь чи можна вам приймати термальні ванни, у багатьох сучасних закладах відпочинку є лікарі, до яких можна звернутися за додатковою консультацією. Щоб отримати справжню користь термальної води – використовуйте її розумно, дотримуючись основних правил, серед яких тривалість процедур. Щоб не переобтяжувати організм рекомендується перебувати у басейні від 5 до 20 хвилин. Цей час є оптимальним для отримання позитивного ефекту.

ТЕРМАЛЬНА ВОДА ДЛЯ ОБЛИЧЧЯ: ВИКОРИСТАННЯ В КОСМЕТОЛОГІЇ

Популярність використання термальної води в косметології зумовлена її легкою структурою без надлишку солей, які пересушують шкіру.  Рівень концентрації солі впливає на різновид води та її призначення. В залежності від хімічного складу вода буває гіпертонічна – для сухої шкіри, гіпотонічна для жирної шкіри та ізотонічна, що використовується для будь-якого типу шкіри.

Термальна вода діє на клітинному рівні, стимулює обмінні процеси та регенерацію клітин.  Використання термальної води в косметології має велике значення та дуже популярне. Цей природний лікар найм’якіше дбає про вашу красу та молодість. Термальна вода запобігає пересушування шкіри, ефективно зволожує, підтягує, знімає запалення, тонізує та нормалізує сольово-водний баланс.

Мікро і макроелементи води чинять цілющий вплив на стан не тільки шкіри, а і волосся будь-якого типу. У сучасній косметології термальну воду використовують як для створення високоефективних косметичних засобів, так і в чистому вигляді.