Лікувальні води Закарпаття

21 Квітня, 2022
Отримати консультацію

Отримати консультацію

Вода є найціннішою речовиною на планеті. Вона може не лише вгамувати спрагу, а й стати ліками для організму. Склад води змінюється залежно від місця перебування свердловин та їх глибини. Іноді вживання води потребує спеціальної рекомендації лікаря та суворого дотримання норм. Разом з водою в організм потрапляють життєво важливі сполуки, які беруть учать у метаболічних процесах та підтримують життєдіяльність організму. Лікувальні води Закарпаття відомі на всю Україну, тому що мають унікальний хімічний склад, який не можливо відтворити штучно.

ЛІКУВАЛЬНІ ВОДИ ЗАКАРПАТТЯ ТА ЇХ ХІМІЧНИЙ СКЛАД

В чому ж така цінність Закарпатської води? Вся справа полягає у тому, що саме в цій місцевості залягають магматичні інтрузії, які утворились у наслідок вулканічної активності. Саме вони насичують воду безліччю корисних сполук. Лікувальні води Закарпаття – це термальні джерела, що мають глибину у середньому 1200 метрів. Проходячи такий довгий шлях вода насичується всіма необхідними хімічними складовими. На гирлі температура такої термальної води може становити від 20 до 100 градусів за Цельсієм. До складу води входять:

Сірководень – позитивно впливає на організм завдяки сірці, яка має вплив на клітинні мембрани та обмін в клітинах. Ця сполука також необхідна для вироблення інсуліну – гормону, який регулює засвоєння глюкози та вироблення енергії. Без сірки неможливо утворення протеїнових зв’язків, що відповідають за рухливість та гнучкість тканин. Вона є складовою протеїнів, головний з яких білок колаген. Саме від колагену залежить міцність шкіри, кісток, хрящів і сполучної тканини. Лікувальні властивості води з сірководнем зумовлені дією вільного сульфіду водню. Потрапляючи в організм через шкіру, слизові або через дихальну систему, ця активна сполука активує нервову, імунну, кровоносну систему. До корисних властивостей води с сірководнем можна віднести: підвищення рівня фосфоліпідів, кращу регенерацію хрящів, покращення імунітету, оздоровлення суглобів, зниження холестерину та рівня глюкози (при цукровому діабеті). Ця вода позитивно впливає на стан шкіри, знижує запалення та підвищує рівень гемоглобіну у крові.

Хлориди – добре впливають на м’язову, серцеву, кровоносну системи. Ці сполуки необхідні у період активного росту та людям похилого віку.

Гідрокарбонати – грають важливу роль у підтриманні кислотного балансу в організмі та разом с іншими сполуками мають лікувальні властивості.
Натрій та калій – натрій бере учать у сольовому обміні, регулює тиск, скорочення м’язів, впливає на обмін в клітинах. Калій передає нервові імпульси, стимулює розумову активність, нормалізує кров’яний тиск та підтримує м’язи.
Магній – допомагає захистити організм від інфекцій, приймає учать у біохімічних процесах, це найважливіша сполука для нормальної роботи серця. Магній має протизапальні та протиалергічні властивості, він потрібен для засвоєння глюкози та вироблення енергії.
Йод – необхідний для обміну речовин, здоров’я волосся, шкіри, нігтів, він приймає учать у метаболічних процесах та впливає на розумові здібності.
Фтор – корисний для зубів, він знищує хвороботворні бактерії та зміцнює імунітет, виводить з організму шкідливі сполуки, запобігає розвитку остеопорозу та карієсу.
Оксиди кремнію – очищують та зміцнюють судини, попереджають атеросклероз, виводять шлаки та мають антибактеріальні властивості.

Лікувальні води Закарпаття мають збалансований рівень мінералізації (формула сольового складу М24 * CT81 CH313 SO46 / (NA+K) 96CA 2 * PH64).

ЦІЛЮЩІ ТЕРМАЛЬНІ ВОДИ БЕРЕГОВО

Лікувальні води Закарпаття можна відвідати в місті Берегово, яке розташоване в Закарпатській області недалеко від Угорського кордону. Тут зосереджено багато цілющих джерел. Окрім цього інфраструктура рекреаційної зони дозволить не тільки оздоровитися, а й відпочити. В Берегово розташований сучасний комплекс «Жайворонок» на території якого є готель, заклади харчування, відпочинку і найголовніше криті та відкриті термальні купальні, які можна відвідувати цілий рік. За бажанням в комплексі пропонуються оздоровчі та косметологічні процедури.